Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
2010 Chevrolet Cruze çekiş düşmesi

E Erdem Şekerci Konu Sahibi
geçen yıl (1 mesaj)
Merhabalar herkese. 2010 model 113 hp 135 bin km'de bir cruze sahibiyim. 121 bin km'deyken ikinci el olarak satın aldım. araçta bazı sorunlar yaşıyorum ve burada konu hakkında bilgi sahibi ya da daha önce başına gelmiş arkadaşlar olabileceğini düşündüm. Araçta özellikle sıcak havalarda yoğun bir çekiş düşüklüğü oluyor. orta eğimli bir yokuşta vitesi 2'ye atamadığım oluyor. ya da hafif rampa bir yolda 2. viteste arabayı devirlendirsem de 3. vitese atamıyorum. Çok da dik olmayan yokuşlarda 1'e düşmek zorunda kalıyorum bazen.Bu atmosferik bir araba olduğu için çok birşey beklemiyorum zaten ama beklenenden çok fazla çekiş düşüklüğü yaşıyorum.İşin ilginci bu durum bazen azalıyor, sıcak havalarda çok daha yoğun hissediliyor.Nasıl bir yol izmelek gerekir, önce neler kontrol edilmeli?bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
F farukkk
geçen yıl (14784 mesaj)
Motor arıza ışığı yada beyinde bulunan koda bakılması gerekli, , bu sorunun bir çok nedeni olabilir.Arkadaşlar bakımsız sorunlu araç gitmez, zamanında yağ değişimi yapılmamış, yağ kanalları tıkalı, selonoid valfi bozuk yada kirli, eksantrik dişlileri bozuk, 47 numaralı sigorta atmış, otomatik ise yağı zamanında değişmemiş, manuel ise baskı balatası bitmiş, antifrizsiz araç kullanılmış gaz kelebeği hortumlar tıkalı, gazda regülatör yada enjektör leri arızalı, triger kayışı değişmiş ama sente ayarı bozuk yapılmış, buji ve bobini zamanında değişmemiş araçlar tabiki gitmez, bakımsız Cruze kendini hemen gitmeyerek belli eder, araçlar rampada ağır falan kalmıyor siz bakım yaptırmadığınız için performans düşüyor. Biraz uzun oldu ama sorun bunlardan kaynaklı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukkk -- 30 Ağustos 2020; 8:42:9 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.