Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
22
Cevap
18202
Tıklama
5
Öne Çıkarma
2. Elde Alışveriş Yapmadan Önce
Şehir : #İstanbul

A Admin Konu Sahibi
10 yıl (348 mesaj)
2. el bölümünde alışverişleriniz tamamen sizin sorumluluğunuzda gerçekleşmektedir. Bu nedenle alışveriş yaparken bazı hususlara dikkat etmeniz, alışverişlerinizde size hem kolaylık sağlayacak hem de istenmeyen olayların yaşanmasının önüne geçecektir.

2. Elde Yeni Üyeler:

Yeni üye arkadaşlar alışverişlerinin hemen öncesinde şu konuları mutlaka gözden geçirmelidirler:

*İKİNCİ EL FORUM KURALLARI

*2. El Referans Sistemi Kullanımı ile İlgili Bilgi

*2. Elde Dükkan Açmak ve Referans İlanlarının GüncellenmesiBu konularla ilgili her türlü; görüş, düşünce, şikayet ve isteğinizi gerek doğrudan pm ile bizlere, gerek forum üzerinden öneri, *Forumla İlgili Önerileriniz, Sorunlarınız bölümü aracılığıyla iletebilirsiniz.Alışverişlerinizde Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Alışverişlerinizde şu hususlara dikkat etmeniz, ileride yaşayabileceğiniz sıkıntıların önüne geçmenizde yardımcı olacaktır:

- Alışveriş yapılacak üyenin referans sayısı
< Resime gitmek için tıklayın >

Referans sayısı yüksek kullanıcılar, forumdan sıkça ürün alım satımı yapan kullanıcılardır. Bu üyelerle alışveriş yapmanız ileride sorunlarla karşılaşmanızın önüne geçmekte rol oynayacaktır.

- Alışveriş yapılacak üyenin size olan mahali yakınlığı
< Resime gitmek için tıklayın >

Alışverişlerinizi mümkün olduğunca elden yapmaya çalışınız. Böylelikle ürünü detaylıca inceleyebilir, aklınıza yatmayan herhangi bir nokta olduğunda tarafla detaylı olarak görüşebilirsiniz.


- Alışveriş yapılacak üye ile ilgili 2. el bölümünde kısa bir arama
< Resime gitmek için tıklayın >

Alışverişlerinizden önce ürünü alacağınız kişiler ile ilgili kısa bir arama yapmanız, kişinin daha önce herhangi bir olumsuz durum yaşatıp yaşatmadığıyla ilgili size yol gösterici olacaktır.
Yeni Üyelerle Alışveriş

Yeni üye arkadaşlardan birşey alacağınızda mutlaka ürünleri elden teslim almaya gayret ediniz. Elden teslim alabilmenizin mümkün olmadığı durumlarda fiyatın cazipliği veya üyenin güvenilir bir üslupla sizinle görüşüyor olması kesinlikle alışverişlerinizde belirleyici olmamalıdır. Kişilere ait sabit birer telefon numarası istemeniz ve bu numaraları kontrol etmeniz, verilen banka hesaplarına ait bilgileri ilgili bankalardan doğrulamanız, ileride yaşayabileceğiniz olası bir sorun için size yardımcı olacaktır.

Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

< Bu konunun sahibi Admin iken Admin tarafına aktarılmıştır -- Mar 10 2021 11:41AM >

Başkasının malında gözüm olmadı bu güne kadar. Param varsa alırım kullanırım yoksa alamam hayranlık duyarım keşke alabilsem derim inceler dururum. Başkasının malını gasp edenlerin hepsi...
Yoruma Git
Yorumun Devamı dhizm - 10 yıl +21
herkese ve özellikle yöneticilere merhaba,
bazı ilanlarda " ölücüler aramasın" "kalp kırarım" vs.. gibi cümleler hiç yakışıklı değil.
sen &...
Yoruma Git
Yorumun Devamı psyc.hopath - 4 yıl +6

İ ibrahimscare
10 yıl (994 mesaj)
aynen
H Hobo.
10 yıl (4326 mesaj)
Bilgilendirme için teşekkürler.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D dhizm
10 yıl (430 mesaj)
Başkasının malında gözüm olmadı bu güne kadar. Param varsa alırım kullanırım yoksa alamam hayranlık duyarım keşke alabilsem derim inceler dururum. Başkasının malını gasp edenlerin hepsinin allah belasını versin.

Bu dolandırıcı olanlar nasıl insanlar. Nasıl içlerine siniyor bu yaptıkları. Hiç mi düşünmüyorlar ölüm var hemde çok ansızın.

Konu güzel olmuş elinize sağlık.


Bu mesaja 3 cevap geldi.

P pozitron84
7 yıl (121 mesaj)
Ben bu forumdan 30 defa alım yaptım bir defada satış yaptım.satış yaptığım arkadaş downclock nikli üyedir.referansı pek önemsemedim çünkü gün gelip de yeni üyelerin bu kadar zan altında bırakılacağını(adminler tarafından bile) düşünmedim.neden alıcılar için de bir referans düzenlemesi yapılmadı?yahut var da ben mi bilmiyorum.kadirmsncom sanalpazar,gittigidiyor ve sahibinden hesabımdır.bu siteler üzerinden 60 yada daha fazla alım ve satım yaptım.tek bir sorun olmadı.kimseye mahçup olmadım.ama sizin alıcılar için referansı gerek görmemeniz yüzünden forumdaki satıcılara sanalpazar teklif ettiğim de hırsız dolandırıcı muamelesi gördüm.örnek hiiçkimse adlı şahıs,sanalpazar alışverişi teklif ettim hırsız dolandırıcı sahtekar damgası yemem bir yana iki puan da uyarı aldım.neyse ki pm yazışmalarımızı alıntılayınca uyarı teğet geçti.siz hem alımlar için referans koymayın hemde yeni üyelerle alışveriş yaparken dikkatli olmakla ilgili yazılar yazın,zaten pek çok yeni üye buradan ikinci el ürün almak için yada satmak için üyelik alıyor.herkesi zan altında bırakmayın.
Bu mesajda bahsedilenler: @SAVIAR , @hiickimse

C CardynaL
6 yıl (22 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: dhizm

Başkasının malında gözüm olmadı bu güne kadar. Param varsa alırım kullanırım yoksa alamam hayranlık duyarım keşke alabilsem derim inceler dururum. Başkasının malını gasp edenlerin hepsinin allah belasını versin.

Bu dolandırıcı olanlar nasıl insanlar. Nasıl içlerine siniyor bu yaptıkları. Hiç mi düşünmüyorlar ölüm var hemde çok ansızın.

Konu güzel olmuş elinize sağlık.

Zaten insanlar bunları düşünerek hareket etse kimsenin hakkına girmeye ne cesaret ne de tenezzül ederler.
L Leo Messi
6 yıl (522 mesaj)
Başka tarafa bakmani gerektiren konular< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

E ercentilmen
6 yıl (1 mesaj)
Forumdaki bütün arkadaşlara selamlar
Donanım haber yöneticilerinden bir isteğim olacak alım satan yapan arkadaşların sicillerini ne kadar güvenilir olduklarını görebileceğimiz
Ürün anlaşması sağlanınca satıcının alıcının donanım haber sicilini görmesi için izin vermesini veya hep incelenmesine izn veren bir sistem yapılmasını varsa nasıl kullanıldığı ve yayğınlaşmasının sağlanmasını gemel bir alım satım kuralı halini almasını istiyorum.
Donanımhaber sitesinin diğerlerinden ayıran çok farklı bir forum olduğunu bir kez daha göstermenizi arz ederim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D dpacalı
5 yıl (82 mesaj)
Merhaba donanımhaber ben ürün alım satım ilanı açmak istiyorum fakat telefon numaram ilk üyelik tarihimdekiyle farklı ve unuttum nasıl bir yol izlemem lam. Son 4 hanesinı giremiyorum unuttuğum için. Teşekkür ederim.şimdiden iyi çalışmalar


Bu mesaja 1 cevap geldi.

F feris
5 yıl (41 mesaj)
arkadaşın teki sicil ve bazılarıda referans gibi konulardan bahsetmiş , diyelim referansları çok iyi sattığı üründe sorun çıkmayacağının bi garantisi değildir bu , sonuçta elektronik. sen benden aldın bi ürün diyelim senin kullanımınada bağlı olarak ürün çöp olabilir sonuçta.
B berke_17
5 yıl (6221 mesaj)
peki
A agcan99
5 yıl (36 mesaj)
satıgımız ürünün faturasınıda göndermek zorundamıyız sonucta kimlik bilhilerini hic tanımadıgımız bir kişiye veriyoruz teşekkürler.
E Executor Arhentir
5 yıl (2334 mesaj)
takip
R Rindaman
5 yıl (7754 mesaj)
Benim tavsiyem ikinci elde alışveriş yapmadan önce iki kere düşünün. Sebebi sadece dolandırıcılık değil.

Forumda dolandırıcılığı bıraktım insanların da ikinci el malları iyice sıfıra yaklaşmış.

adamın biri rx 460 satıyor mesela, 450 lira istemiş ram de 2gb.

ben amazon.com üzerinden gigabyte 4gb kart baktım yalan yok 130 usd yaklaşık 461 liraya denk geliyor.

mesela m.2 ssd bakıyorsun, adam 900 liraya 950 pro satıyor, sen amazondan bakıyorsun 960 evo 930 lira ya geliyor.. performans olarak da çok daha iyi yani.

Ne kıymetli malınız varmış! forumun ikinci el bölümünden tiksindim cidden.

bir ürün bakıyorsanız kardeşim, önce newegg'e bakın, oradan hareketle amazon fiyatlarını da inceleyin. ben rotayı iyice amazona çevirdim, en azından dolandırılma korkusu yok.
S saMetallica
5 yıl (228 mesaj)
2.el de ilan açmak istiyorum ancak. cep tel numaramı soruyor(doğrulama mesajı için sanırsam)ama numara ilk foruma kayıt olduğum zamanki numara. şimdi numaram değişti. nasıl güncelleyebilirim o numarayı. teşekkürler
P psyc.hopath
4 yıl (97 mesaj)
herkese ve özellikle yöneticilere merhaba,
bazı ilanlarda " ölücüler aramasın" "kalp kırarım" vs.. gibi cümleler hiç yakışıklı değil.
sen ürününe istediğin fiyatı biçeceksin, sana fiyat teklif edenleri ölücü diye yargılayacaksın.kibarca reddedersin olur biter.
ayrıca neye göre kime göre ölücü ? diyeceğim şu.Mod'lar böyle ikinci el ilanlara dikkat etmelidir. alıcı ve satıcılarda ikinci el forum kurallarından 2.maddenin 2.4 ve 2.6 bentlerini iyi okusunlar.
Diğer yandan fatura kesildikten sonra ürün ikinci eldir.atıyorum sıfırı 480 lira satıcı bir kaç aylık ürüne 430 istiyor vb.işte bu tip ilanlar bana göre pozitif değildir.adam gider taksitle sıfırını alır.şimdi olması gereken ikinci el fiyatı 320-350 arasını teklif eden ölücü mü oluyor.1/3 kuralını uygulamak gerekir diye düşünüyorum. alırken de satarken de kimse sıkıntı yaşamaz.
Bu tamamen benim fikrim. herkesin görüşüne saygımız sonsuzdur.
herkese iyi günler.
H hakan2200
3 yıl (1364 mesaj)
Arkadaşlar ben 2. el bölümünde ilan açamıyorum. Aşağıdaki uyarıyı veriyor.

İkinci El'de ilan açabilmek/düzenleyebilmek için Profiliniz açık olmalıdır.
V Volkykls
3 yıl (37 mesaj)
Samsung Galaxy S6 32GB 850TL
F func0
3 yıl (19 mesaj)
Bilgi için teşekkürler.
C cumur
3 yıl (6737 mesaj)
telefon numarımızı nasıl güncelleyebiliriz


Bu mesaja 1 cevap geldi.