Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
3
Öne Çıkarma
2.el Golf hakkındaki edindiğim tecrübeler hk.da

G gkozcan Konu Sahibi
7 ay (360 mesaj)
Merhaba dostlarım , daha önceki mesajlarımdan sizlerden sürekli Golf araba ile ilgili cevabi yorumlar almıştım . Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Geçen hafta İstanbul'dan 2. el 2015 1.2 TSİ DSG şanzımanlı Golf aldım. İstanbul trafiğinde acemi olduğum için (otomatik vitese) İstanbul içinde kullanmadım. İstanbul - Ankara - Manavgat - Adana yolculuğum oldu. Benim 2010 model 1.6 benzinli , manuel Opel Astra arabam var . İki arabayı kendi gözlemlerime göre + ve - ile değerlendireceğim.
1- DSG şanzıman , manuel şanzımana göre büyük rahatlık . Ancak gerçekten DSG kullanımını iyi bilmek gerekiyor , bunu neden söyledim adamlar DSG için örneğin 10 tane özellik sunmuşlar ancak kullanıcılar bunun 2-3 tane özelliğini kullanıyor (mevcut özellikleri tanımıyorlar) . Bu DSG vitesi tanıyanlar için söylemiyorum. Ancak sık ve bayırlı virajlarda ben biraz zayıf hissettim.
2-Motor sesini içeriye almama konusunda Golf bayağı başarılı.
3- Kendini toplama , bayır performansı olarak ilk kalkışlarda Golf iyi , ancak uzun süreli bayırda Astrayı aradım belki 1.2 TSİ motor dolayısıyla zayıf kalmış olabilir . 1.4 TSİ sanırım bu sıkıntıyı ortadan kaldırır .
4- Bagaj hacmi olarak Golf 380 Lt Astra 480 Lt
5- Sürüş konforu bakımından iki arabada güzel . Ancak ön cam görüşü olarak Golf çok daha rahat. Arka koltuk konforu olarak Golf daha konforlu.
6- Bendeki Golf de otomatik far , cruise , digital klima yok bunları aramıyor değilim. Teknoloji kişiye büyük kolaylık sağlıyor.
7- Golfün en büyük + sı Start Stop , yokuş kalkış desteğinin olması .Bana bayırlarda ve Ankarada büyük kolaylık sağladı.
8- Belki benim yeni kullanmam dolayısıyla iki araba arasına park etmekten , veya park yerinden çıkmaktan korkuyorum çünkü ilk kalkışta gazı ayarlayamazsanız aniden fırlıyor. Bunun ayarını tam beceremedim.
9- Gelelim yakıt tüketimine yukarıda yazdığım gibi İstanbul - Ankara - Manavgat - Adana güzergahı yolculuğum oldu . 1420 Km yolculuk yaptım . Bu yolculukta otoban , ayrılmış yol , ayrılmamış yol , düz yol , virajlı yol sürüşlerim oldu . Otobanda en fazla 125 Km hıza çıktım. Virajlarda 35-40 km ye kadar düştüğüm yerle oldu . Golf ile 1 lt benzinle 18,53 km giderken Opel Astra ile şehirler arasında 15.6 km gidebiliyordum. Yakıt tüketimi bakımından Golf 1.2 TSİ , Astradan çok çok iyi .
Sizlere aklımın erdiğince yorum yapmaya çalıştım inşallah sizlere ışık tutar. Sağlıklı günler.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.