Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
1542
Tıklama
0
Öne Çıkarma
2 amfiye bağlantı yapma vede güç bağlama yolları bilen var mı?
G
16 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

selam arkadaşlar bende bagajda tek amfi var onu kolonlara vede woofer a bağladım 2. bir amfi alırsam radyodan gelen sinyal kablolarını bir y bağlantı ile diğer amfiyede alabilirmiyim.birde aküden gelen enerji kablosunu 2 amfiye nasıl bağlarım.ilk amfiden seri mi bağlamak lazım yani toptaklama dan kabloyu alıp yeni amfiye enerjiden bağlayıp yeni amfinin topraklamasını mı şaseye bağlayacam.ya bu amfiler için voltaj mı yoksa akım mı önemli bilen var mı?paralel bağlarsak voltaj aynı olacak seri bağlarsak akım aynı olacak.bilgisi olan yada böyle bir bağlama gören yada yapan varsa bilgisini paylaşırmı şimdiden sağolun.L
16 yıl
Binbaşı

buna dierinde cvp verdim burdada cvp verim anfi için öncelikle voltaj önemli, 12 volt için üretilmiş sen şimdi seri bağlarsan 6 volta düşecek ve çalışmayacak, sesin gücü içinde amper önemli amper ne kadar iiyse ses o kadar az bozulur yada gainden o kadar iyi açabilirsin kesin çözüm akü kapasitörü bi alet kendisi anerjiyi depoluyo ana akü girişi onda anfiyi ondan besliyosun yada bir diğer çözüm kamyon aküsü forumdaki bir topic e göre yüksek amperli akü takmanın bi zararı yok ama ben emin değilim, şarj dinamosu zorlanırmış gibi gelio iyi araştır onu çözüm olarak seçersen.

anfinin üzerinde 2. anfi çıkışı olması lazım yoksa y kablolar var onla çözersin, anfinin üzerinde güç çıkışıda olması lazım başka bir anfi için yoksa ona gelen güç kablosundan paralel balantı yapmak yerine yeni bi kablo seti almanı tavsiye ederim hem böylece sigortanın atma ihtimali kalmaz... sorun olursa başka cevaplamaya çalışim...DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.