Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
30
Cevap
0
Tıklama
23
Öne Çıkarma
Cevap: 2 AMD EPYC 7763 ile Cinebench dünya rekoru kırıldı: Intel %52 geride kaldı (2. sayfa)

G gun
3 hafta (9443 mesaj)
Bulut tercih edildiği doğru ama ben pek taraftarı değilim açıkçası. Nedeni de basit korkunç bir maliyet çıkıyor kendi yaptığına göre. Kaldı ki kendi bulutunu kurabileceğin Kubernate, Docker, Ubuntu, Wmvare yapısının çok farkı kalmadı.
Bu mesajda bahsedilenler: @experiment67

G gun
3 hafta (9443 mesaj)
Daha iki nesilde çıkmadı tam çıksın yayılsın sonra tercih yapılabilir ama Xeon Scalable 3 çok iyi gözükmekle birlikte DDR-5’in artılarına bakmak gerek.

Beni Amd tarafında tek cezbeden şey tek işlemcili sunucularını in ciddi maliyet sunması oldu hep. Yoksa Intel tarafında bir şey çalışmıyorsa sen çalıştırmamışındır, Amd’de çalışmıyorsa yazılım uyumluda olmayabilir durumu ciddi rahatsız edici.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @interwap

L ltxtg2
3 hafta (73 mesaj)
Bu nesil Ice Lake Xeon işlemciler DDR5 desteklemiyor. Karıştırdın heralde 2022'de çıkacak Sapphire Rapids Xeon'larla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ltxtg2 -- 20 Nisan 2021; 12:9:55 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @gun

B berce
3 hafta (515 mesaj)
walla bende 10850h var öyle ahım şahım bir etkisi yok ki ya! yoğun işlemde wordlist oluşturmada fan bağırmaya başlıyor.
K kunGFu
3 hafta (1814 mesaj)
Aynen öyle, bence de 3990x daha basarili... Neden? Masaüstü performansi ile server arasinda, masaüstü uygulamalarinda da basarili, diger yandan eypc de masaüstü uygulamalarinda sana tat vermeyebilir. Max boost lari baz alacak olursak biri 3500mhz digeri 4300mhz... Hem fiyat hemde cinebench e baktigimizda render icin eypc almak mantiksiz olur, threadripper akar.. eypc nin amaci baska falan vs fismekan ama threadripper hakikatten güzel oldu. 64/128 hemde...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Wilson Fisk

A Ahmet DOĞAN
3 hafta (817 mesaj)
Intel’in 2 Xeon Platinum 8380 işlemcisini
yazıyor ayrıca 2x64 128 core yapar 2x40 ta 80 aradaki fark %50 ise normal
ancak asıl mesele amd nin daha ucuz olması
okuduğunuzu anlayın önce tavsiyem.....
Bu mesajda bahsedilenler: @DH Misafiri

M Mr.ED
3 hafta (3462 mesaj)
Sunucu tarafında ipc güçlü çok çekirdekli işlemcilerinin ucuza veriyorsun eyvallah ama 5xxx serisi son kullanıcı işlemcilerini uçuk fiyattan satıyorsun. Az kaşar değilsin AMD
W Wilson Fisk
3 hafta (31469 mesaj)
şu anda ryzen serisi son kullanıcı için gereğinden fazla çekirdek verdiği için kıymeti tam anlaşılmadı threadripper serisinin ama ciddi miktarda güç isteyen kullanıcıları için uğraştırmadan sanki masaüstü kurar gibi kurulan bu işlemciler bulunmaz nimet.sunucu kurmak kolay iş değil bu fp imiş bunu alalım yanına bunu koyalım ile olmuyor bildiğin ihale açıyorsun hepsi birbirine uyumlu parçalar geliyor ama threadripper serisinin anakartını bul üstüne ekran kartı ne takarsan tak ssd hdd ne takarsan tak yani resmen masaüstünün abisi ve 64 çekirdek yani bunu kimse kimseye bu şekilde vermemiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wilson Fisk -- 21 Nisan 2021; 10:25:18 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @kunGFu

K kunGFu
3 hafta (1814 mesaj)
Aynen öyle hocam, görmek icin nereye bakacagini bilmek lazim, bir de kimle - neye göre mukayese edilecegini bilmek lazim. Yoksa dediginiz gbi threadripper in degeri anlasilamiyor iste.
Bu mesajda bahsedilenler: @Wilson Fisk

B Borakhan
3 hafta (138 mesaj)
Bu testlerde EPYC en güçlü işlemci ile Intel Xeon en güçlü işlemcisi kullanılmış. Eğer fiyat aralığı kullanılsa idi Intel tarafında daha zayıf bir işlemci kullanmak zorunda kalacaktın. Yok çekirdek sayısına göre bir test yapacaksan da bu sefer AMD'nin sunduğu en güçlü işlemciyi kullanmamış olacaktın ve fiyat farkı da bir performans göstergesi olarak kullanılmaktan ziyade bilgi olarak veriliyor.

Yani kıyas serinin en tepedeki modelleri kullanılarak yapılmış.
Bu mesajda bahsedilenler: @DH Misafiri

G gun
3 hafta (9443 mesaj)
Biliyorum aslında bu nesil ile ddr-5 gelecek nesil arasında kalıyorum şu anda onu yazayım derken nasıl olduysa böyle anlaşılan bir şey çıkmış.

Bu nesil 10 nm olması ile cezbederken gelecek nesil DDR-5 ile cezbediyor ama sanırım o kadar bekleyemeyiz bu nesilden tek işlemcili filan bir tane alabiliriz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ltxtg2

L ltxtg2
3 hafta (73 mesaj)
Gelecek nesilde DDR5 artısı olucak evet. Ama şuanki 10nm+'dan daha gelişmiş bir teknikle de (10nm Enchanded SuperFin) gelicek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ltxtg2 -- 25 Nisan 2021; 11:51:52 >


Bu mesajda bahsedilenler: @gun
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.