Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
2-3 yıl işsiz kalanlar gerçekten zoru başarmışsınız

S Springheel Jack Konu Sahibi
2 ay (32 mesaj)
Üniversite geçen sene bitti.Yaklaşık hazirandan beri boşum.Subaylık sınavına gireceğim eğer elenirsem merkezi yerleştirmeden tercih yapacağım.4-5 aydır evdeyim kafayı yemek üzereyim.Artık ne istediğimi bile bilmiyorum.2-3 yıl işsiz duran arkadaşlar gerçekten çok sabırlısınız insanın amaçsız bir şekilde yaşaması herhalde en zor yerlerde çalışmasından bile daha kötü.Dışarı çıkıyorsun aynı kişiler aynı muhabbet evde aynı artık anlatacak , konuşacak bir şey bulamıyorsun.O kadar kötü bir durum ki derdini anlatmaya bile üşenir hale geliyorsun. Subaylık dışında alternatif olarak network marketing sektörünü düşünüyorum Kyani adında bir şirketi araştırıyorum hatta bu iş subaylıktan da vazgeçirtebilir gibi araştırmalara devam ediyorum
W Wacom Intuos
2 ay (667 mesaj)
İnsanımız kabul etmiyor, neyin eksik diye sinirleniyor fakat işsizlik, durgunluk ve imkanlara uzaktan bakma meselesi derinleşti. Çözen de yok, soran da yok, atar ve hakaret başlıyor, adım adım bitişe doğru gidiyoruz. Herkes nasıl iş bulacağını, nasıl yaşam kuracağını, ayrıca nasıl geçineceğini düşünüyor, eğlence kısmını çoğunluk unuttu, iyice ufalttı. Uzaktan makale yazma işi buldum, çok para geçmeyecek elime ancak deneyim olsun diye kabul ettim, iş bulmak için tecrübe sözcüğüyle tutturuyorlar, yetiştirmek isteyen çok azaldı, stajyerlikler benim sektörüm olan iletişim dünyasında eleme yoluyla oluyor, ne günlere geldik. Okuyorsun, dert var, iş hayatına hemen giriyorsun, yine dert var. Önümüz sisli, insanlar öfkeyle, hayalle hareket ettiği sürece çok duvara çarparız. Kendimiz gerilemeyi, çoraklaşmayı seçtik, marifet sandık. Umarım çözersin sen de, Allah herkesin yardımcısı olsun. Tavsiyem ağ pazarlamalarına katılmaman yönünde, canın yanmasın. Sana uyacak çözümleri incele, bak, bir gazla karar verme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wacom Intuos -- 6 Mart 2021; 21:30:1 >


M mrslimshady
2 ay (2125 mesaj)
kendini yiyip bitirmenin bi faydası yok. sakin ol
T The Power of Faith
2 ay (12905 mesaj)
Ülkedeki ticaretin %80'i al-sat üzerine kurulu olmuş durumda. Haliyle Yıldız Teknik mezunları bile boşta kalıyor artık.

Tek çıkış yolunuz bireyse anlamda talep edilen biri olmaktan geçiyor. Mesela benim liseden tanıdığım bir kız besyo mezunu oldu, bireysel eğitim veriyor ve ciddi kazancı var. Rezidansta kendisi yaşıyor kirada. Özel dersler elbette elden nakit alındığı için vergiden kaçırıyor. Aslında ülkedeki temel kazanç vergisiz elde edilen paradan geçiyor. Bu yüzden insanlar bireysel olarak otomobil alıp satıyor.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: Stand Alone


DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.