Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
11
Cevap
592
Tıklama
3
Öne Çıkarma
10 Günlük TYT Yaz Kursu Deneyimim
R
2 yıl
Er
Konu Sahibi

Herkese selam

Öncelikle biraz kendimden bahsedeyim.Eskişehir veya Antalya pilotaj istiyorum.Vasat bir anadolu lisesinde okuyorum (Puanım ile alakalı değil .Fiziki imkanlarından dolayı seçmiştim ...)

Bu gün tyt yaz kursundan kayıtımı silmiş bulunmaktayım.Peki neden ?

Benim 9. Sınıfım tamamen boş geçmişti .Yazılı öncesi gece 1 de dereceli atıyordum vs baya tembellik yapmıştım (halbuki önceki yıl saatlerce çalışırdım )

10. Sınıfta mecburi olarak memlekete donduk ve okul değiştim 457 puanım varken 300 civarı puanlı bir okula evime yakın ve fiziki olarak iyi diye kaydoldum.

10.Sınıf tekrar aydınlanma zamanım oldum.Gunde 10 saat çalıştığım oluyordu ama 2.donem patladı...

Uzun lafın kısası 9 ve 10. Sınıf boş geçti 11.Sınıftada hasta olup duruyordum bir tek matematikten yüzüm güldü .

Şimdi 10.sinifin yaz tatilinde de tyt yaz kursuna gitmiştim ve boş geçmisti.Suçu kendimde buldum.Bu yaz da bir şans vermek istedim.

Şimdi + ve - lerine bakalım

+ Sizi çalışma disiplinine sokuyor (Karantina başladığından beri hafta 2-3 gün boş geçiyordu hep.Kursta böyle bir şey olmadı )

- Virüs ve hava sıcaklığı (Klima açmak yasak.Siniflar sıcak ve kursta virüse dikkat eden çok az kişi var.Hocalar maskesiz anlatıyor zaten.Gittigim kursta şehrin en elit kursu )

- Bu yaz TYT bitiyor palavrası (Aynen aynen bitiyor,3 saat ebob-ekok islemekle bitiyor...)

- Tekrar amaçlı olması (Konuyu baştan öğrenmeniz imkansız neredeyse.Çünkü yetiştirme amacıyla konuları geçistiriyorlar.)

- Rekabet ortamı (Hocam ne bu hırs ? Sen de kazan bende kazanayım niye kıskançlık ediyorsun)

Ekleme yapayım ; Deneme olduk Kimya hocası netlerimizi soruyor.Kimyadan 2 net yaptım diye yüzünü ekşitti Ya ben anlatılan konuları doğru yapmışım zaten daha ne yapayım ?
Kimya hocasinida çok severdim kalbim çok kırıldı

Ayrıca sınıf birincisini dillendirip duruyorlar.Ya ben istemiyorum başkasının netini bilmek istemiyorum.Kiyaslanmak istemiyorum...

- Materyal eksikliği ( Kurstan kursa değişir.3500 e kayıt oldum.Ne bir kitap verdiler ne bir şey .İsim yapmış bir kurs olmasa neyse dicem....)

- Rehberlikçiler... ( Dünyanın en güzel işi.Ver öğrenciye bir ton ödev...Öğrenci hakkında hiç bir şey bilmeden yapıştır günlük problemi...)

Rehberlikçi : Problem çözmeden 20 net üstü yapamazsın
Ben : Ya hocam tamamda çözemiyorum ?? Daha konu eksiğim var , çok zaman kaybediyorum
Rehberlikçi : Çöz çöz günlük 1 test

- Yorgunluk ( Ulan kursta hızlı hızlı anlatıyorsunuz . YouTube'dan eve gelip dinlemek zorunda kalıyorum.Dün geometri çözerken uyuya kaldım...)

Kısacası tekrar amaçlı gidilebilir.Öbür türlü paraya yazık...Şu dershaneleri oldum olası sevemedim.

Tavsiyem devir artık değişti , YouTube dan anlamiyor musun ?
Kursun parasini internet deki sistemlerden birine yatır yanına da soru çözümlü kitap al miss.Duzenli deneme oturttun mu al sana dershane...

Özellikle benim gibi sınıf ortamında ders dinleyemeyen arkadaslar bu dediklerimi değerlendirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RavenholmYKS -- 8 Temmuz 2020; 17:20:13 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

M
2 yıl
Er

aga kesinlikle katılıyorum sırf bunun yüzünden mezuna kaldım benim de hatalarım var her zaman kabul ediyorum ama adamlar fonksiyon anlatmadan limit'e başlamıştı bizde asdgflhasdfljgasdf bu sene sadece dershane denemelerine kaydolacağım onun dışında full evde internetten çalışacağım s***erler böyle işi yaR
2 yıl
Er
Konu Sahibi

Hocam iyi araştırın denemeleri 1000 TL diyenler var.Ögrenci kavramı tamamen ticarete dönmüş onlar için< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
2 yıl
Er

Hocam ben de gidiyorum. İsim vermeden baya kaliteli bir yere gidiyorum. Dediğiniz gibi bilen adama anlatıyorlar bir de 2 deyim hoca 5 ünite birden ödev veriyor. Gereksiz ama şöyle bir durum var. Evde olsak sıcak var zaten yatmaya alışmışız çalışmak zor geliyor. Az çalışıyoruz. Ama dershanede ödevlendirme olsun konuları bitirince tekrar etmen olsun hiç yoktan bir aşinalık kazandırıyor. Çalışma alışkanlığı ediniyorsun. Ben de yeni geldim 2 saat uyuyup test çözücem. Evde olsam yüksek ihtimalle bu motivasyosyon olmazdı. Ama şeyi anlamadım. Niye youtubedan bir şey dinliyorsunuz? Zaten dershane anlatmıyor mu? Bence direk teste geçin.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
R
2 yıl
Çavuş

Çok doğru ben de gidiyorum aynısı< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

R
2 yıl
Çavuş

Ne yapacağım bilmiyorum özellikle ben en iyi yapanlardan bile olsam kıyas ortsmını sevmem ve gereksiz bulurum. Ayrıca çok hızlı geçiliyor acaba seneye gitmesem mi diye düşünüyorum..
Sanırım bir bakacağım olmadı eylül ekim gibi bırakırım diye düşünüyorum. Yaz kursu bizim bedava o yüzden çok problem yapmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RootGamer36xx -- 8 Temmuz 2020; 18:34:10 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
R
2 yıl
Er
Konu Sahibi

Hocam konuyu üstün körü geçiyorlar.Ayni örnekleri YouTube da görüyorum.Mesela maddeyi işledik ama soru bankasını açınca uzun uzun bakıştık.Resmen balığı veriyorlar ama balık tutmayı ogretmiyorlar.Soru çözümü için de sözde kod vericekler di internet sitesi için...< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @SOciALNetWOrk11
S
2 yıl
Er

Haklısın hocam
Bu mesajda bahsedilenler: @RavenholmYKS
G
2 yıl
Er

Aman hocam 1000 liraya deneme mi yolunacak kaz arıyorlar< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @RavenholmYKS
R
2 yıl
Er
Konu Sahibi

İyi düşün , bedava olup olmaması önemli değil zaman boşa gidiyor mu o önemli< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @RootGamer36xx
S
2 yıl
Yüzbaşı

Çok doğru dedikleriniz 11 yazında ve 12 de hepsini yaşadım. İlerki arkadaşlara da örnek olsun< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

P
2 yıl
Er

11-12 yazında aynısını yaşadım hocam, geçmiş olsun, kolay gelsin.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.