Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
1 Km uzaklığa HDMI görüntüsü aktarma (HDMI to TCP/IP)

S spacetimereality Konu Sahibi
3 ay (155 mesaj)
Merhabalar bir proje kapsamında, iş yerindeki güvenlik kamerası kayıt cihazının görüntülerini 1km uzaklıktaki tv ye aktarmak istiyorum, benim görüşüm tv ye bir tane android box takıp internet üzerinden kameranın uygulaması ile izletmekti, fakat iş veren HDMI 1'e basınca evinin güvenlik kameralarını, HDMI 2'ye basınca iş yerinin kameralarını izlemek istiyor. Aşağıdaki cat 6 kablo yerine uzun mesafede (20km) menzili olan Ubiquiti Litebeam AC GEN2 450 Mbps 5 Ghz 2 anten kullansam görüntüyü tv ye aktarabilir miyim?
< Resime gitmek için tıklayın >
1 19yusuf05
3 ay (1495 mesaj)
işin teknik detayı ve uyumluluğu hakkında bilgim yok ama kötü hava koşullarında müşterin sorun yaşamaz mı? söylediğin aletler kötü hava koşullarından etkileniyor bildiğim kadarı ile uzun masefede kötü hava koşullarında sorun olabilir.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S spacetimereality Konu Sahibi
3 ay (155 mesaj)
Ubiquiti Litebeam AC gen 2 ile hem internet hem kamera görüntüsü aktarıyorum 5km mesafeye, kuralı 2 yıl olmuştur bir kez olsun sorun çıkarmadı, kötü hava koşulları da dahil. Tek merak ettiğim hdmi to tcp/ip convertırda kullanılan cat6 kablo yerine litebeam ac gen2 takıp görüntüyü aktarabilir miyim di, daha önce böyle bir proje yapan varsa fikir almak istemiştim. cihazların siparişlerini verdim gelince dener, burayı editlerim


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @19yusuf05

T The souls migration
3 ay (4643 mesaj)
düşündüğün şeyle ilgili olarak internetde benzer bir uygulama görebildin mi acaba? ses ve görüntünün yayını ve alınması işlemine ait formatı, kablosuz iletişime aktarıyorsun. ubiquiti cihazları bu desteğe sahip mi? sonra buffer, bellek olayı var. aktarım esnasında olabilecek ses ve görüntü formatına ait kayıplar nedeniyle olabilecek formata ait bozulmaların yansımaları ne olacak? yani o resimdeki cihazların 7/24 saat çalışması neticesinde meydana gelecek ısınma ve cihazların ömrü ne olur? yani alıcı ve verici olarak ubiquiti yeter mi sence? benim aklım yatmadı bu işe.. ben de merakla bekliyorum o denemeyi.

eksik olan ve gözden karçırdığın konu, bu aktarma için bence bir yazılıma ve o yazılımında hitap edeceği özel cihazlara ihtiyaç duyacaksın.
S spacetimereality Konu Sahibi
3 ay (155 mesaj)
sadece ubnt ile ses ve görüntü aktarmak mümkün değil, arada hdmi to tcip converter kullanıp cat 6 kablo ile 300m kadar aktarım sağlanabiliyor. benim yapmak istediğim transmitter kullanarak bunu kablosuz aktarmak sonuçta transmitter hdmi sinyalini alıp tcp/ip sinyaline çevirip cat6 kablo üzerinden diğer tramsmittere ilettikten sonra, tekrar tcp/ip sinyalini alıp hdmi portuna iletiyor oradan da tv ye görüntüyü aktarabiliyoruz. petrol ofisinde yaptığımız bir projede 123 metreye router üzerinden hmi görüntüsünü tv ye aktarmıştık.

< Resime gitmek için tıklayın >

ubnt ve mikrotik uzak mesafelere internet aktarmak son derece başarılı cihazlardır, çoğu baz istasyonlarında bu markalar kullanılır. radyo link olanları ise +50km 1Gbps interneti taşımaktadır. 7/24 çalışsa dahi sorunsuz çalışan cihazlar, sis harici hiç bir hava koşulundan etkilenmiyorlar.
< Resime gitmek için tıklayın >

DTECH uzun mesafe 300m 10km 20km 40km 3840*2160 TCP IP alıcı verici ürünler mevcut olmasına rağmen, proje sahibine maliyeti çok yüksek olduğu için bu projeyi rafa kaldırdık. onun yerine dahua dmss uygulaması ile tv den güvenlik kameralarını izlenebilir hale getirdik.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.