Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
376
Tıklama
0
Öne Çıkarma
1.5TB Samsung Story HDD bad sector ve kilitlenme probilem

M may__ Konu Sahibi
11 yıl (10 mesaj)
1.5TB Samsung Story HDD im vardı aldıktan 3-4 ay sonra problem çıkarmaya başladı anlayamadım. sonra hd tune programıyla tarattım bad sector buldu 300 gb a yakın. kilitlenme problemi de cabası. ilk açtığımda 10 klasörün 2 sini gösteriyor sonra kilitleniyor bir süre sonra diğerleri de görünüyor ancak çift tıkladığında ya kilitleniyor, ya da içerisinde hiç dosya yok diyor (ama boyutu mesela 20 gb), boyutunu gördükten sonra kopyalamaya çalışırsan eğer klasörü taşıyor ama başka hiçbir şeyi kopyalamıyor veya biçimlendirmeni istiyor. bir kaç program ile denedim ancak çözemedim, hdd regenerator 1.71 i deneyecektim onun da full sürümünü istiyor keygenin verdikleri de işe yaramıyor. daha önceden böyle bir problem yaşayan veya çözüm yöntemini bilen varsa yardım edebilirse çok sevinirim.
ayrıca dosyalardan önemli bir kısmını en azından 1.5 tb ın arızasız olduğunu düşündüğüm 1 tb ını alabilsem harddiskin garantisi devam etmektedir.
şimdiden teşekkürler
mahir
A AdilOlmayanYıldırım
11 yıl (6498 mesaj)
easy recovery programıyla şansınızı deneyin derim.

bu programla bad sector lu disklerden birçok bilgi kurtarmıştım.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.