Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
10
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
1.5 Milyon TL'nin aylık faizi ile geçinme

S Saligia Konu Sahibi
3 ay (1007 mesaj)
Merhaba arkadaşlar,

Anne babam bir karar aldı. Artık yaşı ilerledikleri için ilgilenemeyecekleri üzüm bağı, traktör gibi şeyleri satmayı planlıyorlar. Toplam değeri 1.5 Milyon TL'ye yakın. Faize koyarsak günlük 750 TL civarında kazanç sağlıyor. Ayda 22 Bin TL yapar. Ancak paramızın sonrasında erimesini istemiyoruz. Ben günlük kazanç ile her gün 1 gram altın veya 70-80 $ alınması taraftarıyım. Ancak fikirlerinize de açığım. Ne yapabiliriz bu para ile?
C circassianman
3 ay (1766 mesaj)
Faizlerin bu kadar yüksek olduğu dönemde mantıklı bir yatırım türü.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


F fehmarnbeltlink
3 ay (202 mesaj)
Para erir hocam aman satma malı mülkü< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


L Limonen
2 ay (4739 mesaj)
Geçinirsin ama faizler düşene kadar. Şu an gayrimenkul dışında yatırım yapmam ben. Ev sonuçta yıllarca ekmeğini yersin. Zamanla fiyatı katlanır daha çok kara geçersin< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


K kıng365
2 ay (1209 mesaj)
Aylık faizin bir kısmı ile dolar bir kısmı ile gram altın alırsanız güzel olur. Anne baba artık uğraşmamıyorsa en iyisi bu< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


M mephisto28
2 ay (123 mesaj)
faizde para tutulmaz. o paraya iyi araştırma yaparak 3 dükkan alıp kiraya vermek en makulu.
E eşruhuum
2 ay (1364 mesaj)
banka faizinden başka bir finans bilginiz yoksa sakın olaki arazinizi satmayın eminolun ilerde kesinlikle pişman olursunuz . finanstan anlayan akıllı insanlar paralarını işletip gayrimenkul (arsa,ev.çiftlik vb) alıyorlar ilgilenemeyecekseniz ürünlerini satın bir şekilde mevsimsel gelir elde etme yoluna gidin derim . iyice araştırın derim.
- -PoseidoN-
2 ay (3799 mesaj)
2 ev alıp kiraya vermek daha mantıklı, hem aylık getirisi olacak konumuna göre değişir hem paran erimeyecek ve ev üzerine koya koya gidecek. Şu an örneğin alacağın 650'bin tl'lik ev 5 sene sonra 900 olacak. Tabi şuan ile 5 sene sonraki 900 aynı olmayacak ama eşitleyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 13 Ekim 2021; 11:5:19 >


İ ivenrec
geçen ay (2828 mesaj)
Faizler enflasyon üstünde kaldığı zaman mantıklı ama uzun vadede mantıksız. Paranızla yeni işyeri açmak, üretim veya istihdam yaratmak gibi bir amaç yoksa gayrimenkul yatırımı yapmanız gerekir. Tavsiyem; işlek bir cadde de dükkandır.
C Cihan
4 hafta (6047 mesaj)
Yaşın genç enerjin çok , oku , bilgi topla , geliştir. Organik tarım , topraksız tarım , derken 1.5 bir baktın 5.5 olmuş.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


L limbesh
4 hafta (702 mesaj)
Kendi işini başlat !DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.