Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
269
Tıklama
0
Öne Çıkarma
------
A
13 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Arkadaşlar lise 3 veritabanı programcılığı öğrencisiyim bu yıl visual basic.NET öğrendik if,for,diziler,function,veritabanı bağlantısı vs. ve bende biraz java öğrenmeye çalışıyorum ama hala çözemedim. Anlayacağınız daha yazılım konusunda amatörüm ve staj için istanbul içinde bir yazılım firması bulmam gerekiyor ama dediğim gibi ufak tefek uygulamalar harici fazla bişey yapamıyorum, benim sormak istediğim bu tür şirketler stajyer öğrencilerden neler bekler yada beni 1 ay çalıştıracak bir yer bulabilirmiyim? Bana tavsiyeleriniz neler? Yorum yapacak herkese şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alkaris -- 8 Mart 2009; 9:37:52 >

G
13 yıl
Yarbay

stajdan beklentin olmasın. neden dersen sana oturup şu programı yaz şu veritabanıyla ilgilen demiyolar. daha çok ayak işleri yapıyorsun. örnek vermek gerekirse git şu faturayı şuraya teslim et, şunun eğitimin ver gibi normal bir insanın yapabileceği şeyleri yaptırıyorlar.

ama iş ortamını ekip çalışmasını dışardan gözlemleyebiliyorsun. buda bir artıdır. istanbul mecidiyeköyde trendmarket internet çözümleri var. web ile ilgili şeyler yapıyorlar. 2 veya 3 sene önce orda yaptım stajımı. yukarda saydıklarımı yapmak istersen git konuş biraz girişkensen patron hemen alır seni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 4 Mart 2009; 1:08:39 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
A
13 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Zaten bir proje üzerinde aktif olarak çalışamayacağımı ben de biliyorum, biz okulda çok basit uygulamalar ile çalışıyoruz daha çok programla mantığını geliştirmek için benim sormak istediğim stajda programlama bilgimi geliştirebilir miyim? Bizim eve çok yakın sentim var acep beni alırlar mı?


Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
13 yıl
Yarbay

sana kalmış. işte kalan boş zamanlarında oturup bilgisayar başına bişeyler çabalarsan gelişebilir. ancak orda çalışanlar genelde çok yoğun oluyorlar. sana oturup bişey anlatmazlar. programlamada da görerek anlaşılacak bişey değil mantığının biri açıklaması lazım. flash photoshop olsa görüp izlenerek bişeyler kapabilirsin. ancak genede öğreneceğin şeyler olacaktır.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.