Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
203
Cevap
58613
Tıklama
0
Öne Çıkarma
|||..

A
Angel Eyes
Konu Sahibi

11 yıl (25303 mesaj)
Rehber silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Routine -- 22 Temmuz 2017; 15:21:52 >


S
Snatch.
11 yıl (1495 mesaj)
Eline sağlık güzel olmuş..
A
Angel Eyes
Konu Sahibi

11 yıl (25303 mesaj)
HALKLAR ve ÖZELLİKLERİ


Roma Halkı ve Özellikleri

Roma halkını seçecek olanlar oyunun başında biraz zorlanacaklardır�Çünkü roma askerleri çok uzun ve pahalı bir eğitim döneminden geçerler� Yani ilk dönemler askeriniz olmayacak bu da oyunu sıkıcı kılar� Ama oyunda tecrübe kazanıp ta üretimleriniz iyi duruma gelince seri asker basımına geçip çok iyi duruma gelebilirsiniz� Roma ordusunda özellikle Emperyan çok önemli bir güçtür� Size tavsiyem sadece ama sadece Emperyan basın� Çok güçlü bir orduya sahip olacağınıza dair size garanti veriyorum� Bence hiç ama hiç Equites Caesaris filan basmayın� Çünkü bu atlı süvari oyunun en güçlü askeri olmasına karşın bakım masrafı saatte 4 tahıl� Bu çok pahalı bir bedel 1000 tane Equites Caesaris besleyeceğinize 4000 tane Emperyan besleyip çok daha güçlü bir orduya sahip olabilirsiniz� Ayrıca aynı anda hem bina hem de hammadde sahası geliştirebilmek hızlı gelişmenizi sağlıyor� Ve de size bir tavsiye ne olursa olsun üretimlerinizi sağlamlaştırmadan en azından bütün hammadde sahalarını seviye 8 veya 10 yapmadan asla ve de asla 2., 3. veya 5. köyünüzü kurmayın� Yağma yapmaya çok önem verin çünkü yağma yapmadan asla hızlı gelişemezsiniz� Ayrıca 15 veya 9 tarlalı köy almakta acele etmeyin� 9 tarlalı köyü ilk 2 köyün üretimi iyiyse 3. köy olarak alabilirsiniz� 15 tarlalı köyü ise ilk 4 köyün üretimleri iyiyse 5. köy olarak alabilirsiniz� 15 veya 9 tarlalı köy alırken etrafında özellikle 2 parçalı tahıl vahalarının olmasına özen gösterip öyle köyler bulursanız çok fazla asker besler ve dehşet bir ordu kurabilirsiniz� Ama asla bu köyleri ikinci köyünüz olarak kurmayın� Acele etmeyin� Çünkü Roma ırkında askerler çok pahalı bu yüzden daha az köyünüz varken ve üretimler tamamen gelişmemişken kurduğunuz 9 veya 15 tarlalı köyün ihtiyaçlarını finanse edemezsiniz bu da sizin için zaman kaybı olur.

Cermen Halkı ve Özellikleri


Cermen halkını seçecek olanlar sürekli online olmaları gerektiğini bilmek zorundadır� Neden mi online olmak gerekiyor? Çünkü Cermenlerin savunması çok kötü ve de asker kaçırma ile hammaddeleri harcama yoluysa sıfır kayıpla atlatılabilir� Mızrakçı savunma askeridir ama piyadelere karşı biraz başarısızdır� Emperyan ve ya Kılıçlıların saldırısına uğradıklarında büyük kayıp verirler� Cermen olan arkadaşlar bol bol yağma yapmalıdır� Hem Cermen askerlerinin hammadde taşıma kapasiteleri fazladır hem de Cermenlerinin özelliği olan sığınakların üçte birini yağmalama özelliği gibi nedenlerle Cermen halkını seçen oyuncular bol bol yağma yapmalıdır� Ayrıca Tokmak Sallayan askeri Travian�daki en ucuz ve en hızlı yetişen askerdir bir de hammadde taşıma kapasitesi fazladır� Savunma olmayan köylere yağma yapıp müthiş derecede ganimet alabilirsiniz� Oyunun başında olan arkadaşların bir an önce Tokmak Sallayan basıp yağmaya geçmelerini öneririm� Daha sonra gelişince Tokmak Sallayan basmayı bırakıp Balta Sallayan basmalıdır Cermenler� Çünkü Balta Sallayan Tokmak Sallayandan nerdeyse üç kat daha güçlüdür� Kısacası Cermenler için savaşmak ve asker basmak vazgeçilmezdir� Cermenler için 9 veya 15 tarlalı ve de bol vahalı köyler kurmak çok avantajlıdır� Bütün ırklar için çok asker beslemeye yaradığı için çok avantajlıdır� Ama Cermenlerin müthiş askeri gücü, hızlı ve de ucuz asker basma özelliği ile birleşince çok büyük bir güç oluşturur...

Galya Halkı ve Özellikleri


Galya halkını seçecek olanlar çok müthiş bir savunma gücüne sahip olacaklar ve de yağma ile çok az zarar göreceklerdir� Çünkü sığınakları 10. seviyede hammadde saklama kapasitesi diğer halklar gibi 1000 değil 2000 hammaddedir� Ayrıca Galyalılar Travian�ın en hızlı askeri gücünü oluşturur� Süvarileri çok hızlıdır ve kısa zamanda düşmanı perişan edebilirler� Galyalıların tuğla ihtiyacı çok olur o yüzden Galyalı arkadaşlara tavsiyem ikinci köylerini aldıklarında 5 tane tuğla ocağı olan yerleri seçerlerse onlar için daha avantajlı olur� Ayrıca Galyalılar kesinlikle Phalanxlarla saldırı yapmamalıdır� Druyidler çok muhteşem savunma askerleridir� Ayrıca Heduanlar çok güçlü süvarilerdir ama pahalı ve uzun sürede yetiştirilirler� Ama benim önerim Toytatın Şimşeği adlı askerdir� Travian�ın en hızlı askeridir ve de saldırı gücü Balta Sallayan ve Emperyandan daha iyidir� Ama tek dezavantajı bakımının saatte iki tahıl olmasıdır� Gerçi Saatteki 19 sektör hızıyla yapacağı hızlı saldırılar ve yağmalar göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir...

Travian Plus İle İlgili Bilinmeyenler

Bir sorunum olduğu takdirde kime başvurmalıyım? Teknik sorunlarınız için support@travian.com.tr, ödeme sorunlarınız için plus@travian.com.tr adreslerine email göndererek sorununuzu kısa bir sürede çözebilirsiniz. Emaillerinize en kısa süre içerisinde cevap verilecektir.

Nasıl daha fazla altın sahibi olabilirim? Sunulan bir çok tarifemizden birisini satın alarak, altın kazanabilirsiniz.

Neden plus hesabını aktifleştirmeme rağmen üretim artmıyor?
Plus hesabını aktifleştirme ile hammadde üretimi artırma özellikleri birbiriyle bağlantılı değildir.

%25'lik hammadde üretimi artırmak için plus hesabı almam gerekiyor mu? Üretimi artırmak için plus hesabını değil üretimleri artır seçeneğini kullanmanız gerekmektedir.

Altın transferi yapılabilir mi? Altın transferini sadece hesabını silen ve daha önce en az bir kere altın satın almış olan üyelerimiz yapabilirler. Hesap silme sürecinden sonra (72 saat sonra) hesabınızın kayıtlı olduğu email adresine gönderilecek olan link sayesinde altın transferi yapabilirsiniz. Altın transferi sadece aynı ülkede bulunan serverlar arasında yapılabilir

Herkes soruyor "En iyi ırk hangisi?" diye. Buna aşağıdaki seçeneklere göre siz karar vereceksiniz.

Travian oynayacaksanız kesinlikle çevrimiçi süreniz en az 4-5 saat olmalı. İnsan ilişkileri iyi olmalı. .Yoksa hangi ırkı seçerseniz seçin başarılı olamazsanız.
Emeği Geçenler : ank_yer_6 -_Dæn!éL_- Kağan_ ar-ge [Travian Forumdan]


< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ank_yer_6 -- 22 Mayıs 2008; 16:41:42 >


A
Angel Eyes
Konu Sahibi

11 yıl (25303 mesaj)
İncelemeye başlayalım.

Kısa Dönem (Oyunun ilk 1-2 ayı)

Cermen: Kısa dönemde en başarılı halktır. Ucuz ve hızlı asker üretmesi, bunun yanında oyunun başındaki yağmalama bonusu Cermenlerin hızlı gelişmesine en büyük etkendir. Cermen için önemli maden bu dönemde "ODUN"dur.

Galya: Yüksek sığınak kapasitesi ve tuzakçı ile oyunun başında gelişen kimse Galyalıya saldırmak istemez. Bir askerin dahi önemli olduğu oyun başında tuzakçıda kalan asker büyük bir kayıp olacaktır. Bu sırada üretim ve askeri yöne eşit ağırlık veren galyalı bu dönemi başarı ile geçebilir. Galya için önemli maden bu dönemde "TUĞLA"dır.

Roma: Köyün içinden ve dışından bina yapmak oyunun başında avantaj sağlamaz. Cermenlerin oyun başında en çok saldırdığı ırk olması Roma için en büyük dezavantaj. Bunun için sığınak seviyesi maksimize edilmeli ve düşmana maden kaptırmamak gerekmektedir. Size düşmanın bir daha gelmemesi için en önemli faktördür. Roma için en önemli maden bu dönemde "DEMİR"dir.

Orta Dönemde(3-6 Ay)

Orta dönemde tecrübeli oyuncular merkezi taşımaya başlar. 9 ya da 15 tarlalı köyler merkez yapılır. İşte bu dönemde roma bütün ırklardan avantajlı bir duruma geçer. Kısa dönemi başarılı geçerse merkezini en önce geliştiren ırk olma avantajı elindedir.

Cermen: Bu dönemde artık Cermenin yağmalama avantajı yoktur. Kimse 80.000 depo olan köyüne sığınak yapmaz. Kime saldırırsanız saldırın asker kesip hammadde alırsınız. Cermenin oyun boyunca süren en büyük avantajı kısa sürede gerçekleşen askeri eğitim. Kışla 20 olduğu düşünülürse 2 dk. 6 sn içinde tokmakçı üretir. (Tokmakçı da asker mi demeyelim aşağıda açıklıyacağım.)

Galya: Bu dönemde gelişimini tamamlamaya başlamış ve güçlü bir piyade olan Kılıçlı'yı üretmeye başlamıştır. Çok hızlı ve sanki yağmalama için doğmuş olan Toytat bence bu ırkın en önemli silahıdır. Orta dönemde en başarılı ırktır. Yüksek savunma gücü doğru kullanıldığı takdirde köye giriş olur ama köyden çıkış neredeyse imkansızdır.

Roma: Bu dönemde Roma ırkı, köyü iç ve dış geliştirmenin faydasını görür. Bu dönemde ortalama 4-6 köy kurulmuş olur ve Roma hem içerde hem de dışarda çalışarak çok hızlı bir şekilde büyümeye başlar. Travian'ın en güçlü saldırı piyadesi olan Emperyan doğru kullanıldığı takdirde çok büyük işler yapar.

Uzun Dönemde( WoW'a Kadar)

Bu dönemde ırkları ayrı ayrı incelemenin gereği yok. Çünkü artık birlik ruhu oturmuş ve kimse tek başına hareket etmez.Savunma için herkes mümkün olduğu kadar birbirine yardımcı olur. Saldırı artık organize yapılır. Kimse maden sıkıntısı çekmez. Sadece tahıl sıkıntısı yaşar.

Şimdi askeri hesaplara gelelim.

Kısa dönemde hammadde açısından sıkıntı olacağından bu dönem tamamiyle oyuncunun tercihi ile değişir. Onun için askeri hesaplara orta dönemden başlayacağım. (Hammadde problemi olmadığı varsayılarak)

Önce saldırı için ideal ordu hem süvari hem de piyadeden oluşan ordudur.
Kışla ve ahır seviye 20 varsayımı ve silah dökümhanesi seviye 20. seviye kahramanda ortalama %10 off bonus olduğunu düşünelim.

Cermen: Günde ya 685 Tokmak Sallayan ya 425 Balta Sallayan ya da 173 Toyton üretir.

685 Tokmak Sallayan (52,42 x 685) = 35.907,7 + %10 = 39.498.4 Vuruş Gücü
425 Balta Sallayan (75,42 x 425) = 32 049 + %10 = 35.253.9 Vuruş Gücü
173 Toyton (191,75 x 173) = 33.172,75 + %10 = 36.490 Vuruş gücü

(685 Yokmak + 173 Toyton) + Kahraman = 1210 Tahıl masrafı saatlik = 75.986 Vuruş Gücü
(425 Balta + 173 Toyton) + Kahraman = 950 Tahıl masrafı saatlik = 71.743 Vuruş Gücü


Galya: Günde ya 355 Kılıçlı ya 164 Heduan ya da 206 Toytat üretir.

355 Kılıçlı ( 81.17 x 355) = 28.815 + %10 = 31.696 Vuruş Gücü
164 Heduan ( 180.25 x 164) = 29.561 + %10 = 32.517 Vuruş Gücü
206 Toytat (116.33 * 206) =23.964 + %10 = 26.360 Vuruş Gücü

(355 Kılıçlı + 164 Heduan) + Kahraman = 853 Tahıl masrafı saatlik = 64.213 Vuruş Gücü
(355 Kılıçlı + 206 Toytat) + Kahraman = 773 Tahıl masrafı saatlik = 58.056 Vuruş Gücü


Roma: Günde ya 266 Emperyan ya 194 İmperatoris ya da 145 Caesaris üretir.

266 Emperyan (86,92 x 266) = 23.120 + %10 = 25.432 Vuruş Gücü
194 İmperatoris (157,25 x 194) = 30.506 + %10 = 33.556 Vuruş Gücü
145 Caesaris ( 232,67 x 145) = 33.737 + %10 = 37.111 Vuruş Gücü

(266 Emperyan + 194 İmperatoris) + Kahraman = 854 Tahıl tüketimi saatlik = 58 988 Vuruş Gücü
(266 Emperyan + 145 Caesaris) + Kahraman = 852 Tahıl tüketimi saatlik = 62 543 Vuruş Gücü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ank_yer_6 -- 22 Mayıs 2008; 16:36:38 >


H
ho$tingen
11 yıl (1295 mesaj)
teşekkürler.up
A
Angel Eyes
Konu Sahibi

11 yıl (25303 mesaj)
Devamı gelecek....
H
ho$tingen
11 yıl (1295 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: ank_yer_6

Devamı gelecek....


sen 6 yaşındamısın?ank_yer_6 yazmıssında

6 yaşındaysan yazmayı nerden bilion oda var:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogstar -- 29 Şubat 2008; 14:44:51 >


A
Angel Eyes
Konu Sahibi

11 yıl (25303 mesaj)
Nickimin anlamı = ank_yer_6 = Ankara yeraltı

Bi daha böyle dalga geçmezsen sevinirim..
H
ho$tingen
11 yıl (1295 mesaj)
özür dilerim.fakat ben daha üye olmadan.crater kapanmadan.1 yıl önce filan senin 6 diye bir başlığın vardı hatırlıyorum.herkez dalga geçmisti.battlestarx filanda vardı o zaman.bilmiyorum.yanlış hatırlıyorda olabilirim
A
Angel Eyes
Konu Sahibi

11 yıl (25303 mesaj)
Ben 30 Mayıs'ta üye oldum... 2007... Bs-X falan eskiden vardı ama benim hiçbi zaman öyle bir konum olmadı...
H
ho$tingen
11 yıl (1295 mesaj)
ok.özür
A
Angel Eyes
Konu Sahibi

11 yıl (25303 mesaj)
Konu Sabitlenmiştir. Teşekkürler Ado...
S
Snatch.
11 yıl (1495 mesaj)
Böyle olması daha i hem sana verdiğim linkteki halkları katman ii oldu orda resimlerde vardı onlarıda katarsan süper olur..O linkteki herşey bu kadar mıydı..?

Olinki kaybetme Alp orda açılmamış şeyler avr o konular, o paylaşımlarda açılsın sitede buraya yenii şeyler taşınabilir..
O
OzaN
11 yıl (3522 mesaj)
Benim açtığım konuya az daha birşeyler ekleyip yenisini açmışsınız. Bana söyleseydiniz bende eklerdim adınızıda yazardım ama siz yeni konu açma gereği duymuşsunuz Neyse canınız sağolsun...
A
Angel Eyes
Konu Sahibi

11 yıl (25303 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: -_Dæn!éL_-

Böyle olması daha i hem sana verdiğim linkteki halkları katman ii oldu orda resimlerde vardı onlarıda katarsan süper olur..O linkteki herşey bu kadar mıydı..?

Olinki kaybetme Alp orda açılmamış şeyler avr o konular, o paylaşımlarda açılsın sitede buraya yenii şeyler taşınabilir..Tamam zaten birkaç şey daha buldum. Birde SSS konusu açacağım.. Travian Sözlük diye...
S
Snatch.
11 yıl (1495 mesaj)
Msn ye gel bu bölümle ilgilisüper şeyler buldum yeni konu filan açma burda toplarız herşeyi..
K
Kherehabath
11 yıl (987 mesaj)
üst konu
D
djefecan
11 yıl (3121 mesaj)
güzel olmuş
A
Angel Eyes
Konu Sahibi

11 yıl (25303 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: djefecan

güzel olmuş


Teşekkürler...
F
fuckulteli
11 yıl (4830 mesaj)
Ben birliğin kurucusuyum... Birlikten çıkmayı düşünüyorum... birlik benim elçiliğimin üzerinde olduğu için ben çıkınca ne olacak bu birliğe... Birlikte 20 kişi var şuan için...